Vitalik Buterin: Ethereum 2.0, Düşündüğümüzden Çok Daha Zor!

Vitalik Buterin, bazı Ethereum uygulamalarının başarısız olurken bazılarının başarılı olabileceğini söylüyor. Ancak bunu projenin bir bütün olarak nasıl ilerleyeceğinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul ediyor.

Vitalik Buterin, Ethereum 2.0’ın beklediğinden teknik bir perspektiften uygulanmasının çok daha zor olduğunu özgürce kabul edeceğini söylüyor.

Buterin, 16 Ağustos’ta Peter McCormack’ın podcast‘inde Bitcoin maksimalisti Samson Mow ile yaptığı bir tartışma sırasında konuştu.

Tartışma sırasında üçlü, Bitcoin ve Ethereum ağları arasındaki açık savaşın nedenlerini ve ikincisinin birçok vaatlerini yerine getirip getiremeyeceğini tartıştı.

Ethereum Podcastinden Bir Kesit

Bitcoin maksimalist pozisyonundan çok uzakta olmayan McCormack, Buterin’e sordu:

McCormack : “Hiç Ethereum’un başlangıçta düşündüğünüzden çok daha zorlu bir proje veya fikir haline geldiğini hissettiniz mi ve potansiyel olarak çiğneyebileceğinizden daha fazlasını ısırdınız mı? Ve geri dönüşün olmadığı bir noktaya geldiğini mi? “

Vitalik : Buterin, “Ethereum 2.0’ın teknik açıdan uygulamayı beklediğimizden çok daha zor olduğunu kesinlikle kabul ediyorum. Bunu imkansız kılan herhangi bir temel kusur keşfettiğimizi kesinlikle düşünmüyorum ve biteceğini düşünüyorum. Bu sadece bir zaman meselesi ve aslında son zamanlarda oldukça hızlı ilerliyor. “

Projenin nasıl gelişmesini beklediğinden samimi bir şekilde konuşan Buterin, bazı Ethereum uygulamalarının başarısız olurken diğerlerinin başarılı olabileceğini kabul etti. Ancak bu gelgitler, projenin çeşitli yönlerinde birbirinden bağımsız olarak görüyor :

“Ethereum bir alana girmeye çalışırsa ve bunun o alan için aslında yararlı olmadığı ortaya çıkarsa, o zaman iyi biliyorsunuz bu uygulamalar hiçbir yere gitmeyecek. Bu arada diğer sektörler devam edecek.”

Podcast’in başlarında Samson Mow, Ethereum taraftarlarını, anlatıyı projenin hedefleri ve hedefleri etrafında değiştirdikleri için eleştirmiş, dönmenin ve gelişmenin sorun olmadığını, ancak bunun deneysel olduğuna dair sağlıklı bir feragatname olması gerektiğini savunmuştu.

Mow, “Ethereum’un pek çok insanı şu anda Ethereum’un para olduğunu ve ne olmadığını söylüyor ve şimdi Bitcoin ile rekabet ediyor […] Ethereum’un ne olduğundan, ne yaptığından veya neyle rekabet ettiğinden emin değilim. Bu bir dünya bilgisayarı mı? Yoksa para mı? “

Buna yanıt veren Buterin, Ethereum’un paraya indirgenebilir olduğu fikrine şiddetle karşılık verdi ve finansal olmayan uygulamaların başından beri projenin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi:

“Ethereum Vakfı tarafından başlatılmadı, tüm Ether para meselesini kesinlikle başlatmadım. Bu gerçekten dışarıdan gelen bir şey. “

Diğer içeriklerimize blockchain buradan ulaşabilirsiniz.

En son haberler

İlgili haberler