Sİber Güvenlik Şirketi Applied Insight, Maryland Cyber ​​Firmasını Satın Aldı

Maryland siber güvenlik şirketi Bridge Inc., teknoloji çözümleri sağlayıcısı Applied Insight LLC tarafından satın alındı.

Hannover merkezli firmanın devralımı bugün duyuruldu , fakat anlaşmanın şartları açıklanmadı. Baird, işlemde Bridges’in özel finansal danışmanı olarak görev yaptı.

Bridges 2000 yılında kuruldu. İstihbarat topluluğu için siber güvenlik, ağ mühendisliği ve büyük veri analitiği alanlarında uzmanlaşmıştır. Applied Insight’a göre şirketin, yapay zeka kullanarak ağ güvenliği, etki alanları arası çözümler ve analitik geliştirmede tamamlayıcı yetenekler getirmesi bekleniyor.

Bridges CEO’su Chuck Faughnan, “Çalışanlarımız için fırsatları genişlettik. En son teknolojileri müşterilerimize sunmak için Applied Insight ekibine katılmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

“Müşterilerimizin hibrit bulut altyapıları için yeni siber ürünler kullanıyoruz. Uçtan uca güvenlik sağlamak için makine öğrenimi ,yapay zeka ,derin ağ mühendisliği deneyimimizden birlikte yararlanabiliyoruz.”

Applied Insight’ın CEO’su Dede Dascalu, son M&A anlaşmasının şirketin halihazırda üstlendiği istihbarat sektörü çalışmalarının kapsamını genişletmesine olanak sağlayacağını söyledi.

Dascalu, Washington Business Journal ile yaptığı telefon görüşmesinde , “Böyle şeyler aradığımızda, tamamlayıcı yetenekler ararız” dedi .

Satın alma, Applied Insight’ın iş gücünü 700’ün üzerinde çalışana çıkaracak. İşgücünün entegrasyonu, paylaşılan bir geçmişin varlığıyla kolaylaştırılabilir.

Dascalu, “Bridges ekibini yıllardır birlikte çalıştıkları için iyi tanıyoruz” dedi. “Ulusal güvenlik misyonuna bağlılığımızı paylaşıyorlar ve istihbarat müşterilerine başarılı yenilikler sunma konusunda deneyime sahipler. Ekibin yer almasından onur duyuyoruz.”dedi.

Applied Insight’ın satın alması, ABD teknoloji ve hizmet pazarlarında geçmişe sahip operasyonel yatırımcılardan oluşan bir ekip olan The Acacia Group tarafından destekleniyor.

Kaynak: infosecurity-magazine.com

>>Diğer Haberler İçin Tıklayınız.

En son haberler

İlgili haberler