Rus BT Uzmanı Menshakov Kişisel Verileri Korumanın Yollarını Açıkladı

Uzman Menshakov ‘a göre, uzaktan çalışan kişilere yönelik zararlı yazılımlar kullanarak kendinizi kimlik avı saldırılarından ve dolandırıcılıktan korumak için belirli kurallara uymanız gerekir. Bunun için özellikle haberleri takip edin ve tehditleri tartışın.

“Bilgi güçtür. Çevrimiçi tehditlere karşı en iyi savunma saldırıdır. Dijital alan bağlamında bu, güncel bilgiye sahip olmak anlamına gelir. Kullanıcıları aldatma yöntemleri hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, o kadar az kandırılma olasılığınız olur. Hackerların kurbanı olun ve çevrimiçi olarak bir COVID-19 aşısı satın alma teklifi veya sıra olmadan aşı kuponu içeren bir kimlik avı e-postasına inanın, “dedi Bay Menshakov.

Uzman Menshakov , ayrıca e-postaların kaynaklarını kontrol etmeyi de tavsiye ediyor. Tanıdığınız kişilerden veya olasılık dışı cazip teklifler içeren kuruluşlardan gelen e-postalara ve metin mesajlarına güvenmemek de aynı derecede önemlidir. Bağlantıya tıklamadan önce, şirketin web sitesine kendiniz gitmeniz veya destek hizmetini aramanız gerekir. Kaynakları kontrol etmek, sizi kimlik avı bağlantılarından zararlı içerik indirmekten koruyacaktır.

“İmleci bağlantıların üzerine getirin, URL’nin yapısını inceleyin. Bağlantı içeren bir e-posta alırsanız, farenizi üzerine getirin, ancak tıklamayın. Bu şekilde, bu URL’nin nereye gittiğini görebilirsiniz. Adres şüpheli görünüyor ise, mesajı silin. Risk göstergeleri: Sahte bağlantılar genellikle güvenilir sitelerin bağlantıları gibi görünür, ancak fazladan kelime veya alan içerebilir. URL’nin doğası hakkında şüpheleriniz varsa, üzerine tıklamayın “dedi.

Ek olarak, Menshakov, cihazlarınızı birkaç tamamlayıcı araçla korumanızı tavsiye ediyor. Özellikle, iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) şifreleri kullanabilirsiniz.

Uzman, “Düzenli şifre değişiklikleri ve iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA), hackerlarla savaşmanın en etkili yoludur” dedi.

Ayrıca, şifreli bir bağlantı kurmanıza ve ağdaki etkinlikleri bilgisayar korsanlarından gizlemenize yardımcı olacak bir sanal özel ağ (VPN) kullanmalısınız.

>>Diğer haberler İçin Tıklayınız.

Kaynak:ehackingnews.com

En son haberler

İlgili haberler