İsrail Sigorta Şirketinde Müşterilerin Verileri Çalındı

BlackShadow hackerları saldırının sorumluluğunu üstlendi ve İsrail’ deki Shirbit’in müşterilerine ait verileri çevrimiçi olarak sızdırdı.

İsrailli sigorta şirketi Shirbit, bir siber saldırının kurbanı oldu ve devlet memurlarının dahil olduğu müşterilerinin çoğunu kapsayan geniş bir kişisel veri rezervi çalındı.

Saldırganlar Pazartesi günü web sitesini ve sunucularını hedef aldı ve daha sonra verileri çevrimiçi olarak sızdırdı. Saldırı şu anda Sermaye Piyasası Kurumu ve İsrail Ulusal Siber Bürosu tarafından araştırılıyor.

Shirbit’in web sitesinin saldırıdan sonra çöktüğü ve bu yazı yazıldığı sırada pasif olduğu bildirildi. BlackShadow hacker ekibi olayla ilgili tweet attı ve saldırının sorumluluğunu üstlendi. Grup, saldırının arkasındaki nedeni açıklamadı.

Blackshadow ekibinin fidye pazarlığı ekran görüntüleri. Konuşmaların geçtiği mecra telegram dolayısıyla ekibin acemi olduğunu söyleyebiliriz.

Black Shadow ekibi tarafından gerçekleştirilen bu büyük saldırıda İsrail’in ekonomik alanındaki Shirbit Company’nin ağ altyapısına büyük bir saldırı oldu.

Grup, aile üyelerinin isimleri ve adresleri ve şirketin müşterilerinin otomobil kayıtları da dahil olmak üzere sızdırılan bazı verilerin fotoğraflarını paylaştı. Times of Israel‘e göre, grubun paylaştığı ayrıntılar Tel Aviv Bölge Mahkemesi Başkanı Yargıç Gilad Neuthal’e ait gibi görünüyor.

Sermaye Piyasası Kurumu ve İsrail Ulusal Siber Müdürlüğü olayla ilgili ortak bir açıklama yaptı. Shirtbit’in bir veri ihlali yaşadığını ve bilgilerin çevrimiçi olarak sızdırıldığını doğruladılar.

İsrailli yetkililer, yalnızca kişisel bilgilerin çalındığını ve kredi kartı bilgileri gibi finansal verilere erişilmediğini belirtti.

Ancak hacker grubu, şirketin veri merkezlerine ciddi zararlar verdiğini ve “şirketin abonelerinin önemli bir kısmının” bilgilerini sızdırdığını iddia ediyor.

BlackShadow’a göre, Shirbit’in “abonelerin kimlik belgeleri, mali beyanları ve diğer şirket ile ilgili belgeleri” var.

BlackShadow, “Ayrıca tüm müşteri ve çalışanların kimlikleri hacklendi” diye ekledi.

Bu yazı yayınlandığı sırada, BlackShadow’un Twitter hesabı askıya alınmış ve Shirbit’in web sitesi çevrimdışıydı.

Kaynak: hackread.com

Benzer haberler için buraya tıklayınız.

En son haberler

İlgili haberler