Fidye yazılımı saldırısı tesisleri yerle bir ederken Sierra Wireless, finansal rehberliği geri çekti

Önde gelen nesnelerin interneti çözüm sağlayıcısı Sierra Wireless Salı günü , dahili BT sistemlerine yönelik bir fidye yazılımı saldırısının hedefi olduğunu bildirdi .

Şirketin yayınladığı bir duyuruda , olayın 20 Mart’ta meydana geldiği ve saldırı sonucunda Sierra Wireless üretim tesislerinde üretimi durdurduğu belirtildi.

Şirketin web sitesi ve diğer iç operasyonları da saldırı nedeniyle kesintiye uğradı. Sierra Wireless yetkilileri, şirketin bu tesislerde üretime yeniden başlayacağına ve çok yakında normal faaliyetlerine devam edeceğine inanıyor.

Şirket saldırıyı öğrendikten sonra, BT ve operasyon ekipleri, üçüncü taraf bir sağlayıcıyla birlikte karşı önlemleri uygulamaya koydu. Salı günü, Sierra Wireless saldırıyı ele aldığını ve dahili sistemlerini tekrar çevrimiçi hale getirmek için çalıştığını söyledi. Şirket, saldırının etkisinin Sierra Wireless sistemleriyle sınırlı olduğuna inanıyor, çünkü şirket dahili sistemleri ve müşteri ağları arasında net bir ayrım sağlıyor.

Fidye yazılımı olayının neden olduğu aksamalar nedeniyle Sierra Wireless, 23 Şubat 2021’de sağlanan Q1 2021 mali kılavuzunu da geri çekti. Bir fidye yazılımı saldırısının tam bir üretim şirketini durma noktasına getirebileceği ve finansal görünümünü geri çekmeye zorlayabileceği oldukça sıra dışı , New Net Technologies’in güvenlik araştırmaları küresel başkan yardımcısı Dirk Schrader, dedi.

Schrader, “Saldırganların çok az engelle yanal olarak hareket edebildiğini ve bunun da üretim kesintisine yol açtığını ve bunun da performansın kesinlikle düşmesine neden olacağını gösteriyor olabilir” dedi. “Diğer bir olasılık da, şirketin güvenliği ihlal edilmiş kodun ürünlerine dahil edilmesini önlemeye çalışmasıdır.”

Kaynak : scmagazine.com

>>Diğer Haberler İçin Tıklayınız

En son haberler

İlgili haberler